Kör nokta uyarı sistemi: Sürücünün göremeyeceği bir konumda, aracın sağ ve solunda 3 m mesafeye kadar yaklaşan diğer araçların tespit edilerek yan aynalarda yer alan turuncu renkteki ışığının yanması ile sürücüyü uyarır. Dikiz aynalarının altında bulunan kameralar aracılığıyla Yeni Citroën C4 Picasso yolun her iki tarafındaki şeritleri takip eder ve şerit ihlallerinde emniyet kemerinin titreşmesiyle sürücüyü uyarır. Aynı sisteme bağlı olan akıllı far sistemi, karşı taraftan gelen bir araç tespit ettiğinde uzun farları kapatır.

Anahtarsız çalıştırma sistemi sayesinde, anahtarınızı kullanmadan aracınızı çalıştırabilirsiniz. Citroën C4 Picasso, bu sistem ile sürücü araca yaklaştığında anahtarı algılar. Kapıları açmak veya kapatmak için ufak bir dokunuş yeterli olur. Aynı şekilde motoru çalıştırmak ya da stop etmek için Start & Stop tuşuna basmanız yeterlidir.
537 litre bagaj hacmi ile Yeni Citroën C4 Picasso, araç içinde seyahet eden herkesin tüm eşyalarını rahatlıkla alabilecek bir kapasiteye sahiptir.

4 cm daha kompakt dış boyutları ve 5.5 cm artan dingil mesafesi sayesinde bir önceki nesline göre 37 litre daha geniş bir bagaj hacmine sahiptir.
Güvenli Sürüş
Anahtarsız Çalışma
Geniş Bagaj Kapasitesi
Citroën, tasarladığı otomobillerin her aşamasında çevreci olma iddasını sürdürüyor. Yenilikçi teknolojisi ve yüksek performansının yanı sıra Yeni Citroën C4 Picasso motoru sınıfının en düşük C02 salınım değerlerine sahiptir. Micro-hybrid teknolojisi ile donatılmış 1.6 e-HDi 115 HP motoru sadece 105 g C02 salınım gerçekleştirmektedir. Otomobilin durduğu anlarda motoru devre dışı bırakma, harekete geçerken kendiliğinden devreye alma sistemi olan Stop & Start teknolojisi Yeni Citroën C4 Picasso’da en yeni nesliyle bulunmaktadır.

Sessiz ve titreşimsiz çalışma özelliği ile ön plana çıkan Stop & Start teknolojisi özellikle şehir içi kullanımlarında C02 salınımını en aza indirmesinin yanı sıra önemli bir yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. Şehir içi kullanımına mükemmel bir şekilde adapte edilmiş olan bu teknoloji sayesinde çok daha çevreci çok daha ekonomik.
Citroen Grand C4 Picasso
Yeni Citroen DS3 test sürüşü için lütfen online randevu bölümümüzü kullanarak rezervasyon yaptırınız.
TR | ENG
Duyurular